Új injekció segíthet a fogyásban, ha nem elég a diéta és az elszántság
Pusztán orvosilag nagy sikernek látszanak az új fogyasztóinjekciók, csak az a baj, hogy nagyon drágák.
Pusztán orvosilag nagy sikernek látszanak az új fogyasztóinjekciók, csak az a baj, hogy nagyon drágák.
A diétára fogott egerekkel végzett kísérletből fontos tanulságokat lehet levonni.
Például az egészségügyben is sok mindenre jó a kommunális szennyvíz igen olcsó vizsgálata.
A rákos sejtek és a T-sejtek háborújában utóbbiak kaphatnak erősítést.
Koronavírus-járvány, háború – az elmúlt két évben több olyan esemény is volt, ami miatt egyre többen küzdenek stresszel.
A kozmikus sugárzásra épülő módszer sokkal több mindenre lenne jó, mint a műholdas navigációt használó GPS.
Manapság már válogathatunk az elérhető árú, különféle mintavételi technikákon alapuló, gyógyszertári és bolti Covid-19 tesztek közül, így sokakban felmerülhet a kérdés, vajon meddig lehet használni ezeket.
Nemcsak a dinoszauruszoknak volt tollazatuk, hanem egy friss kutatás szerint azoknak pteroszauruszoknak (madárgyíkoknak) is, melyekről korábban csak szőrzetet feltételeztek.
Varrás vagy ragasztás helyett forrasztást ajánlanak svájci kutatók a sebek gyógyítására.
Lehet, hogy lassacskán ciklikussá, kiszámíthatóbbá válik a Covid-hullámok felbukkanása? Erről közölt szakmai véleményeket a múlt héten a Nature tudományos folyóirat.
Sok száraz partvidékre jellemző az esőt nem eredményező nedves levegő. Például ezeken a területeken hasznosítható a napelemek nemrég felfedezett tulajdonsága: segíthetnek az esőzés előidézésében.
A rendszeres vér- és vérplazmaadás segíthet eltávolítani a szervezetből a műanyagokból származó káros anyagokat – osztották meg megfigyeléseiket ausztrál kutatók a JAMA Network Open folyóiratban.
Rossz jogszabályok ellen kisebb jogsértésekkel is lehet tiltakozni, de a következményeket is vállalni kell.
Nemcsak a kanyaró tért vissza a koronavírus „farvizén”, hanem a gyermekbénulás, a sárgaláz és más fertőző kórok is – hívják fel a figyelmet nemzetközi egészségügyi szervezetek.
Még az immunrendszerre is kedvező hatással lehetnek az irodákban elhelyezett, élő növényekből készített zöldfalak – derítette ki egy finn kutatás.
A klímaváltozás és a népességszaporulat következtében ugrásszerűen megnőtt az ivó- és öntözővíz miatt kirobbant konfliktusok száma. De egyre több a példa arra is, hogy a feszültségeket nem csak fegyverrel lehet megoldani.
„A jó baktériumokat vetjük be a rossz baktériumok ellen” – foglalta össze a fertőtlenítés sokat ígérő módszerét Petra Gastmeier, a kutatás egyik vezetője.
Sem lefordítani, sem megmagyarázni nem könnyű, mi az a proxy háború, aminek most Moszkva állítja be az ukrajnai helyzetet. Sok a történelmi példa, bár kutatók épp mostanában kezdik rebesgetni, hogy talán mégsem tudtunk mindent erről a hadviselési formáról.
Sem magának, sem a munkaadójának nem tesz jót az, aki betegen dolgozik – állítják a dublini Trinity College kutatói.
A bezártsággal és a létbizonytalansággal való megküzdés kiemelten hasznos eszköze volt a kertészkedés a pandémia alatt, de ennél sokkal több is lehetne – állítja egy nemzetközi kutatócsapat.